ריצוף מקלחת: מעל 4 דגשים חשובים בבחירת הריצוף

תוכן העניינים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

ריצוף מקלחתחדר הרחצה הוא אחד החדרים החשובים ביותר בכל בית. הוא מספק לנו זמן פרטי משלנו, בלי שאנשים אחרים יטרידו אותנו, בלי לחשוב על שום דבר אחר. 

אנו בחברת KD Studio, מודעים לכך שזמן איכות לעצמנו וכך בחצי 20 דקות עד שעה ביום (תלוי כמה זמן אתם אוהבים לבקר במקלחת כל יום) זהו הזמן שלכם לעצמכם. 

האנרגיות במקלחת צריכות להיות אנרגיות טובות וחיוביות ולכן גם הקרמיקה, העיצוב, הכלים ואפילו פרטי הדקורציה הקטנים צריכים להתאים לאותה אווירה ולהשרות עלינו רוגע ושלווה. 

ריצוף מקלחת יהיה חלק מרכזי בעיצוב חדר הרחצה וצריך לקחת בחשבון כמה דברים חשובים.

דגשים חשובים בבחירת ריצוף למקלחת:

  • יש לקחת בחשבון שחדר הרחצה הוא חדר המייצר לחות במידה רבה בזמן המקלחת ועל כן גם הריצוף נרטב. בדיוק כשם שנהוג לחפות את הקירות עם אריחים קרמיים כדאי לחפות את הריצפה עם אריחי קרמיקה או גרניט פורצלן שיהיו עמידים בפני הלחות והרטיבות המאפיינים חדר זה.
  • יש לקחת בחשבון שלרוב מדובר בחלל קטן ולכן כדאי לבחור בריצוף עם גווים בהירים יותר המספקים תחושה של מרחב גדול יותר. כמו כן צבעים בהירים יסייעו ביצירת שלווה ורוגע.
  • כדאי לשלב את העיצובים של הריצוף עם האריחים בקירות.
  • חשוב לבחור בריצוף חלק ולא מסוכן. עדיף גם משהו שלא יחליק כיוון שאנו מסתובבים בדרך כלל יחפים על רצפה רטובה. כמו כן חשוב לבדוק שהחיבור בין המרצפות נעשה בצורה בטוחה, ללא בליטות מסוכנות.

אילו סוגי ריצוף פופולריים למקלחת?

ישנם סוגים שונים של ריצוף לאמבטיה, שניתן לבחור מהם. הבולט ביותר הוא הגרניט פורצלן. 

מדובר בסוג של אריחים קרמיים איכותיים ועמידים יותר מאריחים קרמיים רגילים. 

הם עמידים בפני רטיבות ותנאי מזג אוויר קיצוניים, אינם דורשים תחזוקה מיוחדת וניתן לשטוף ולנקות אותם באמצעות מים וחומרי ניקיון ללא חשש.

אריחים אלו מתאימים מאוד לחדרי אמבטיה ומגיעים באינספור סגנונות, גדלים ועיצובים שונים וניתן להתאים אותם לעיצוב ולרצונות שלנו. 

יתרון חשוב נוסף הוא שהם נפוצים בקרב חנויות רבות המשווקות ריצוף וכלים סניטריים לאמבטיה. 

גם במקרה של שבר חס וחלילה ניתן לבצע תיקון נקודתי נוח אולם כדאי להזמין מראש כמות מסוימת של אריחים ספייר מאותו הסוג.

כמה עולה ריצוף מקלחת?

ובכן המחירים עשויים להשתנות בין איש מקצוע אחד לאחר ובין חנות אחת לאחרת אולם אם אנו רוצים להעריך את העלויות, הרי שאריחים קרמיים יעלו בין 200 ל-300 ₪ למ"ר בדרך כלל (תלוי מאוד בסוג האריחים יש יותר זולים ויש יותר יקרים). 

כמו כן, עלות עבודת הריצוף כולל מלט וחול, חיתוך, הידוק וכל מה שצריך (לא כולל האריחים) הוא כ-300 שח למ"ר. 

אז, אם אנו מעריכים חדר רחצה בגודל של 2 מטר על 2 מטר לערך – הרי שרק הריצוף והאריחים לרצפה עשויים לעלות בין 2000 ל-3000 ₪ כולל עבודה.

סרטון בנושא ריצוף מקלחת

 

דילוג לתוכן